Wellness

bazén 2

Wellness sa v dnešnej uponáhľanej dobe stáva neoddeliteľnou súčasťou životného štýlu ľudí. Je synonymom príjemnej relaxácie, sledujúcej harmóniu tela a ducha. Wellness nemusí znamenať aktívne športovanie, ani snahu o zníženie konfekčnej veľkosti. Niekedy stačí len úplne vypnúť a úžívať si zaslúžené chvíle pohody a oddychu.

Bazén a vírivá vaňa

V súkromnom wellness podniku sa nachádza bazén vo veľkosti 12m x 4m s hĺbkou 1,3 m.  Vírivá vaňa je umiestnená blízko bazéna, kde sa môže zákazník príjemne   uvoľniť po plávaní. Vírivá vaňa umožňuje relax pre 6 osôb.

Sauna budúcnosti

Dôraz dal majiteľ vo svojom wellness centre najmä na saunu budúcnosti s himalájskou soľou. Stáročia je známe, že ovzdušie soľných baní a soľných jaskýň má liečivé účinky na rôzne ochorenia horných dýchacích ciest, dýchacích orgánov ako aj na kožné a kĺbové ochorenia. Soľná terapia je vlastne liečivá metóda na detoxikáciu organizmu. Urýchľuje detoxikáciu organizmu, lebo soľ vďaka rozpustným vlastnostiam pri nadýchaní v dýchacích cestách pôsobia samo-očistu.

4

Človek dneška, aj deti – sú vystavení nekonečnému, pre zdravie škodlivému vplyvu. Elektronické zariadenia, smog a dym rozrušujú prirodzenú rovnováhu kladných a záporných častíc vo vzduchu. Náš celkový duševný a telesný stav vo veľkej miere závisí od kvality nadýchaného vzduchu. Vysoký obsah pozitívnych iónov spôsobuje zhoršenie celkového duševného a telesného stavu, psychickú slabosť, spôsobí nespavosť, môže spôsobiť oslabnutie imunitného systému u človeka. Kryštalická soľ z Himalájí, podľa našich poznatkov, je najčistejšia a naj dobro účinnejšia soľ. Približne pred 250 mil. rokmi (Mezozoikum) v epoche našej zeme, pod vplyvom Slnečného žiarenia praoceán sa vyparil a v bývalých zátokách ostala čistá kryštalická soľ. Tieto soľné ostrovy, pri vzniku Himalájí približne pred 70 mil. rokmi, čiastočne sa dostali do útrobia zeme, kde pod vplyvom vysokého tlaku sa zlisovali. Takže táto kryštalická soľ pochádza z tohto obdobia, keď naša zem ešte bola v prirodzenej rovnováhe, a nezískajú ju z destilácie z dnešného zamoreného mora. Dnes táto kryštalická soľ sa nachádza v hĺbkach Himalájí a do dnešného dňa ju ťažia ručne prirodzeným spôsobom.

8

Jedinečné vlastnosti kryštalickej soli z Himalájí:

– obsahuje 84 druhov minerálnych látok a stopových prvkov

– je úplne čistá, bez znečisťovania a bez nečistôt z okolia

– vzhľadom na zloženie a vzniku má jedinečnú farebnosť a krásu na stavbu časti stien, oddeľovača priestoru, soľnú izbu, soľnú spálňu/detskú izbu, na wellness ústavy, soľnú saunu alebo aj celú soľnú jaskyňu alebo soľnú komoru. S týmto vie dodávateľ vytovritť nielen jednu krásnu plochu ale aj jednu zdravú a liečivú atmosféru v našom domove, vo fittness a wellness centrách, v kúpeľoch, v hoteloch, v miestnostiach pre hostí, v materských školách, školách.

Pri výstavbe soľnej sauny, kde sa používa soľ z Himalájí, takýto priestor ponúka prirodzené ozdravenie a ochranu pre náš organizmus. V soľnej saune HIMALAYA panuje jedinečná, bakteriologicky výnimočne čistá mikroklíma. Je nasýtená s mineráliami a dobročinnými mikroorganizmami. Vnútorné ovzdušie je nasýtené zápornými ionam, čo je pre zdravie prijateľné. Popritom obsahuje dôležité chemické prvky – jód, draslík, horčík, selén -a iné užitočné prvky. Pri liečivých účinkoch HIMALAYA v soľných kabínkach sú najdôležitejšie liečivé účinky na sliznicu dýchacích orgánov a na svaly priedušiek. Tieto minerálne látky v prirodzených stavoch udávajú účinnosť a šľachetnosť soľnej terapie.1

Soľná tehla v saune má rozmery cca. 20x10x5 cm, je to kryštalická soľ. Má podobné účinky ako soľná lampa. Soľná terapia má vplyv na ochorenia dýchacích ciest, na bolesti nervového pôvodu, na vysoký krvný tlak, proti reume. Doprava cirkulujúca bioenergia kryštalickej soli má vplyv:

  • na ľadviny
  • na nervy
  • na hormonálny stav
  • na detoxikáciu krvi
  • na posilnenie nervovej sústavy
  • na proces starnutia.
5

Testy, ktoré boli vykonané so soľnými tehlami dokazujú, že koncentračné a poruchy spánku u hyperaktívnych detí za krátke obdobie liečebného procesu sa zlepšili a potom aj prestali, pod vplyvom kryštalickej soli.

Otváracie hodiny

Pondelok - štvrtok15:00 - 20:00 Posledný vstup do wellness o 18:30h
Piatok a sobotaZATVORENÉ
Nedeľa11:00 -2 0:00 Posledný vstup do wellness o 18:30h
RECEPCIAod 10:00 - 20:00, v prípade neprítomnosti recepčnej informácie ohľadom rezervácií a fakturácie volajte na číslo 0914 341 336